fbpx

Led Trafosu Türleri

Elektrik tesisatından gelen voltajı led lambaların çalıştığı voltaj seviyesine düşürmeye yarayan led trafosu aynı zamanda gelen voltajın sabitlenmesine de yaramaktadır. Bu sayede ledler sabit bir akımla gelen uygun voltaj oranıyla sağlıklı bir şekilde çalışabilmektedir. Bu açıdan olmazsa olan led trafolarını  http://lineersarkit.com/ internet sitemizden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bu led trafolar ihtiyaca göre çeşitli şekillerde satılabilmektedir. Hangi tipte ürünün seçileceği kullanılan led ampullere ve ihtiyaç duyulan amper gücüne göre değişiklik gösterir. Bu amaçla kullanılan led trafoların satın alınabilecek tipleri şöyle sıralanabilir:

  1. Notebook tipi
  2. Slim kasa tipi
  3. Geniş kasa tipi
  4. Priz tipi

Her bir led trafosu türünün kendisine göre bir takım özellikleri, avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Seçim tamamen kullanıcıya ait olup hangi tipte trafonun işinize daha fazla yarayacağına http://www.oviled.com.tr/ internet sitemizdeki ürünleri inceleyecek karar verebilirsiniz. Hangi tip led trafosunun hangi durumlarda ve nerelerde kullanıldığını bilmek ve buna göre tercih yapmak önemlidir. Bu sayede yanlış trafo seçimi nedeniyle meydana gelebilecek olan arızaların önüne de geçilmiş olur.

Led Trafo Tipi Seçimi

Uygun alanlarda uygun trafo tipi seçimi aydınlatmanın sağlıklı çalışmasını sağlayacağı için oldukça önemlidir. Bu nedenle led trafo seçiminde ilk dikkate alınması gereken konu nerede kullanılacağıdır. İç ve dış mekanlarda kullanıma göre trafo tipi değişiklik gösterecektir. Slim kasa ve geniş kasa tip led trafosu  iç mekanlarda kullanılırken, Notebook tip ve priz tip led trafosu dış mekanlarda kullanılır. Aynı şekilde diğer bir farklılık oluşturan unsur da amper gücüdür. Amper gücüne göre led trafosu seçimi led aydınlatma sistemenin ihtiyaç duyduğu amper gücüne uygun olmalıdır. Her tipte trafonun çeşitli amper büyüklüklerine göre çeşitleri olmakla birlikte genellikle dış mekanlarda kullanıma uygun priz tip ve notebook tip led trafoların amper güçleri daha yüksektir. Garantili ve teknik servis destekli led trafosu türleri içerisinde en uygun ürünleri seçebilmek için http://ledbantarmatur.com/ internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede birbirinden farklı ve kaliteli led trafoları arasından bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun trafoyu rahat bir şekilde uygun fiyatla alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir