fbpx

Led Projektörlerin Avantajları

Dış mekanlarda kullanılan led projektörlerin kullanımı bunların taşıdıkları avantajlar nedeniyle günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Bu avantajlar sayesinde led projektör modelleri diğer halojen projektörlere göre daha kullanışlıdır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Uzun kullanım ömrü: Led projektörler diğer projektörler türlerine göre daha uzun ömürlüdürler. Normal projektörler 5000 – 6000 saat kullanım süresine sahipken, led projektörler 50000 saat kullanım süresine kadar dayanmaktadırlar.
  • Çeşitli renk kaynağı sunma: Led projektörler kullanım amacına göre beyaz renkten başka renkte de ışık kaynağı sunma avantajına sahiptirler.
  • Bakım gerektirmemesi: Bir kere kurulum yapıldıktan sonra bu projektörler bir daha bakım gerektirmemektedir. Bu sayede bu ürünler uzun vadede bakım masrafı gerektirmedikleri için ekonomik açıdan tasarrufludurlar.
  • Enerji tüketimi: Halojen projektörler yüksek miktarda enerji tüketirlerken, led projektörler çok daha az bir enerji miktarıyla çalışmaktadırlar.

Tüm bu avantajlarıyla led projektör modelleri kullanımı uzun vadede hem daha ekonomik, hem de kullanım rahatlığı sunan ürünlerdir. Bu modelleri http://www.oviled.com.tr/ sitemizde karşılaştırabilir, iki yıla varan garanti seçenekleriyle rahat bir şekilde satın alabilirsiniz.

Led Projektör Renk Kaynakları

Led projektörlerin avantajlarından birisi olan farklı renklerde ışık kaynağı yayma özellikle estetik amaçlı kullanımlarda büyük bir artı sağlamaktadır. Bu sayede aydınlatılmak istenen alan farklı renklerde ön plana çıkartılabilir. Farklı güçlerde projektörler yardımıyla renk tonları oluşturarak daha dekoratif bir görünüm de elde edebilmek mümkündür. Her ihtiyaca uygun olan modellerimiz arasından da dilediğinizi satın alabilirsiniz. Farklı renk seçenekleri sunan led projektör modellerinin sağlayabildikleri renk tonları şunlardır: Beyaz, kırmızı, mavi, amber, yeşil ve sarı. Bu renk tonları arasında ihtiyacınıza uygun olan rengi sunan modelleri http://ledbantarmatur.com/ sitemizde evinizin rahatlığında bulabilirsiniz. Bu farklı renk tonları aydınlatılmak istenen alana farklı bir hava katabilir. Aynı şekilde projektör herhangi bir nesneye veya alana yansıtılarak hoş bir görünüm elde etmek de mümkün olabilir. Led projektörler getirmiş oldukları tüm bu olumlu özellikleriyle her türlü dış mekanda, her ihtiyaca uygun olacak şekilde kullanılabilirler.

 

 

Led Projektörlerin Avantajları” te bir düşünce

  1. Pingback: Led Trafosu Amper Oranları | Elektronik Bul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir