fbpx

Led Trafosunun Görevleri

Aydınlatma sektöründe teknolojinin gelişmesiyle birlikte sıklıkla kullanılmaya başlayan led aydınlatmaların çalışma sistemlerinde led trafosu önemli bir parçadır. Çoğunlukla şerit led şeklinde montajı yapılan bu aydınlatma sisteminin düzgün ve verimli çalışması açısından led trafosunun kullanımı gereklidir. Bu parça belirlenirken dikkate alınan unsurlar kullanılan ledlerin sayısı ve ürettikleri ışık gücünün miktarıdır. Bu miktara uygun olarak çeşitli amper büyüklüklerindeki ledler piyasada satılmaktadır. İhtiyaca uygun en fiyatlı led trafosu fiyatları için http://ledbantarmatur.com/ internet sitemizi kontrol edebilirsiniz. Kullanılan şerit ledlerin ucuna takılan led trafosu;

  1. Ledlerin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar
  2. Led lambalardaki enerjinin dengelenmesini sağlar
  3. Lambaların ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini sisteme aktarır

Tüm bu görevleri sağlıkı bir şekilde yapabilmesi için bu parçanın seçiminde oldukça özenli olunmalıdır. Görevlerinden birisi olan elektrikin dengeli bir şekilde gönderilmesi konusunda led trafosu açısından uygun amper seçimi çok önemlidir. Uygun olmayan amper büyüklüğünde seçilen bir trafo sağlıklı bir şekilde çalışmaz. Bu durumda aydınlatma bir kısa devre oluşmasına sebebiyet vererek lambaların yanmasına neden olabilir.

Led Trafosu Çalışma Sistemi

Aydınlatmada  kullanılan ledler doğrudan elektrik tesisatı bağlandığı zaman yapıları gereği ihtiyaç duydukları enerjiyi alamazlar. Bu da aydınlatma sisteminin çalışmasını engeller. Led trafoları bu kısımda devreye girerek elektrik tesisatından gelen elektrik enerjisini düzenleyerek ledlerin çalışabileceği düzeye getirir. Bu bakımdan sistemin en önemli parçası olan led trafolarını http://lineersarkit.com/ internet sistemizde en geniş ürün yelpazesi ve en uygun ödeme koşulları ile birlikte bulabilirsiniz. Led trafoları akım düzenleme işini üzerlerinde bulunan elektronik kart sistemi ile gerçekleştirmektedirler. Bu elektronik kart hassas olduğu için eski ve topraklama olmayan elektrik tesisatlarında bozulabilmektedir. Bu nedenle led trafosu seçimi sırasında öncelikli olarak fiyat değil, malzemenin kalitesi göz önüne alınmalıdır. Siz de http://www.oviled.com.tr/ internet sitemizde kaliteli malzemeyle üretilmiş birbirinden farklı led trafo alternatiflerini bütçenize göre kolaylıkla seçip, sipariş verebilirsiniz. Bu sayede daha en baştan led aydınlatma sisteminde meydana gelebilecek olan arızaların önüne geçebilirsiniz. Çünkü kaliteli olmayan led trafosunun yol açacağı maliyet bu parçanın alım maliyetinden yüksek olacaktır.

 

Led Trafosunun Görevleri” te bir düşünce

  1. Pingback: Şeritled Nedir ?   | Elektronik Bul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir