fbpx

Aydınlatma nedir? Oviled Aydınlatma

Light Emitting Diode, Türkçe ifadesiyle “Işık Yayan Diyot” demektir. LED, en yeni aydınlatmalardan biri olarak bilinmekle beraber uzun ömürlü kullanılan bir aydınlatma türüdür. LED’lerin diğer aydınlatmalara göre en önemli avantajı, düşük enerji tüketimi, uzun ömürlü bilinen klasik aydınlatmaya göre çok daha ekonomik olmasıdır. LED aydınlatma ürünleri, eski ampullere oranla %80, tasarruflu ampullere göre %50 daha az enerji harcamaktadır artık faturalar canınızı yakmayacak. 50.000 saat ömür ile eski teknolojilere göre çok daha iyi konuma gelmiştir Işık verimliliği yüksektir, radiation değerleri ile orantılı olarak diğer aydınlatmalara göre daha iyi verimler alınmıştır. Bu ledleri nerede kullanabiliriz? Her alanda ve her yerde kullanıma uygundur ofislerde, evlerde, hastane ve okullarda hatta gün ışığı almayan otopark ve fabrikalarda da tercih edilmektedir.
Ledin başlıca özellikleri:
Doğal ışık yaratması,
Diğer geleneksel ışık kaynaklarına göre uzun ömürlü ve daha çok ışık vermesi,
Çok düşük sıcaklık ve düşük ışık kirliliğine sahiptir.
Bütünüyle şoka ve titreşime dirençli olurlarken, ortada ne paramparça olacak bir cam, ne de kırılacak bir flaman vardır.renksel geri verim Bütünüyle şoka ve titreşime dirençli olurlarken, ortada ne paramparça olacak bir cam, ne de kırılacak bir flaman vardır.%95’e kadar ulaşabilir.
Halı saha, ofis, fabrika, sıva altı, sıva üstü 60×60 led paneller, led projektörler, led bant armatür, led spot, ray spot, led, led aydınlatma, yüksek tavan, yüksek tavan aydınlatma, fabrika aydınlatma, toptan led, ofis aydınlatma, mağaza aydınlatma, halı saha aydınlatma, led armatür, led spot, 2×18 armatür, 4×18 armatür, oviled, ledaydinlatmaci, elektronikbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir